
Srbija je trijumfalno završila takmičenja po grupama i u meču za prvo mjesto savladala Rusiju sa 3:2 u setovima rezultatom, 25:22, 25:19, 16:25, 24:26, 15:10.
Tako je konačno pobijeđena i reprezentacija Rusije na Evropskim prvenstvima što srpskim odbojkašicama do sada nikada nije pošlo za rukom. To je ujedno bila i 21 pobjeda u nizu.
Krenule su Srpkinje furiozno u prvom setu. Nakon prvog poena Rusije, uslijedila je serija od četiri poena na servis Maje Ognjenović. Međutim, Ruskinje su riješile da se bore žestoko i brzo su uspijele da se vrate u egal, a onda i da dođu do dva poena prednosti 10:8.
Tu je uslijedila nova serija srpskih odbojkašica na servis Bojane Milenković kojom su vratile prednost.
Svaki pokušaj Srbije da se odlijepi odmah bi bio neutralizovan jer su Ruskinje letjele po terenu i sjajno hvatale teške lopte, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu.
Tada na scenu stupa Tijana Bošković. Prvo je odigrala ključnu ulogu u pravljenju četiri poena razilke, a zatim kad su Ruskinje ponovo napravile povratak, spriječila preokret i donela prednost u setovima.

Drugi set je počeo u znaku Rusije. Nastavile su da hvataju i moguće i nemoguće lopte i da ostaju u poenu, a onda i da kroz kontre polako grade prednost.
Kada su stigle do 7:4 i kada je djelovalo da su se srpske odbojkašice pogubile, uslijedio je tajmaut Zorana Terzića na kojem je prilično bijesan očitao lekciju djevojkama.
Tada kreće serija kojom se Srbija vraća u meč, a onda i nova na servis Katarine Lazović kojom srpske odbojkašice prave veliku prednost i dolaze do 17:12.
To kao da je slomilo borbene Ruskinje što srpske odbojkašice koriste da rutinski završe drugi set i dođu do velike prednosti.
Treći set je ponovo krenuo dobrom igrom Ruskinja koje ponovo lako stižu do tri poena prednosti. Ovoga puta, srpske odbojkašice nisu uspijele odmah da se vrate. Pokušao je Terzić da po oprobanom receptu tajm-autom ponovo razdrma djevojke, ali su ovoga puta odbojkašice Rusije uspijele da zadrže prednost do sredine trećeg seta.

Tada je serijom poena Tijane Bošković srpska reprezentacija došla do izjednačenja i djelovalo je da slijedi preokret, ali je onda uslijedio veliki pad u igri Srbije. Ruskinje su to znalački iskoristile i sjajnim servisom napravile razliku i do kraja ubijedljivo osvojile treći set.
Odlično su krenule srpske odbojkašice u četvrtom setu, stekle dva poena prednosti, ali su se Ruskinje vratile. Igralo se u egalu do sredine seta, a onda kreće velika serija Srbije koja stiže do četiri poena prednosti od 16:12. Činilo se tada, naročito na 19:15 da je pitanje trenutka kada će se meč zavriti, ali su se odbojkašice Rusije žestoko borile i uspijele da uvedu meč u neizveznu završnicu, a zatim i da dođu do dvije set lopte.
Iako su srpske odbojkašice uspijele da se vrate i izjednače, sa nova dva poena Rusija dolazi do izjednačenja u setovima i uvode meč u odlučujući set.
U petom setu su djevojke krenule odlično, uspijele da se odlijepe na dva poena prednosti, ali su Ruskinje odbijale da se predaju. Ponovo su napravile seriju sredinom seta i uspijele da čak i da povedu. Međutim, kada je krenulo da se lomi, srpske odbojkašice su zaigrale kao u transu i furioznom završnicom došle do velike pobjede i prvog mesta.