Karadžić Jovičević: Zašto Miličević ne smije da napiše ime Radovana Karadžića?

0
Foto: Siniša Pašalić/RAS Srbija

Sonja Karadžić Jovičević, kćerka prvog predsjednika Republike Srpske Radovana Karadžića, navela je da je aktuelni predsjednik SDS-a Milan Miličević nije nazvao skoro četiri i po godine, kao i da statusu na društvenoj mreži ne smije da napiše ime njenog oca.

Povodom oglašavanja Miličevića zbog nehumanih uslova u kojima se nalazi prvi predsjednik SDS-a u britanskom zatvoru, Jovičević Karadžić je navela da su nadležne adrese za apel koji je uputio Ministarstvo pravde Velike Britanije i zatvor Albani.

Ona je navela da je fino što se Miličević oglasio, ali da je mogao i da nazove, što nije učinio 52 mjeseca.

– Ne znam, mili, ko ti ovo piše, ali vidi zašto ne smije ni ime da mu napiše. Usput, nadležno je Ministarstvo pravde Velike Britanije i zatvor Albani. I to su adrese za apel. Fino što si se nekako oglasio, a mogao si i nazvati. Ups… pa nisi 52 mjeseca. Onda ništa – napisala je Sonja Jovičević Karadžić na društvenim mrežama.

Miličević je saopštio da „prvi predsjednik Republike Srpske i SDS-a mora imati human i ljudski tretman u zatvoru u kojem se nalazi“ i da apeluje na sve nadležne da mu to omoguće.