Ljubojević: Crnadak pokušava da nedostatak podrške nadomjesti podrškom njemačkih ministara

1
Foto: Anja Ljubojević

Šef Kluba poslanika PDP-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Igor Crnadak dao je sebi za pravo da javno istupa sa planovima promjene vlasti na nivou BiH, „uređuje“ Republiku Srpsku i „savjetuje“ njeno rukovodstvo, a niko ga nije pitao ni za kadrovska rješenja u stranci čiji je potpredsjednik, izjavila je potpredsjednik Narodne skupštine Anja Ljubojević.

– Očigledno je da Crnadak pokušava da nedostatak podrške građana nadomjesti podrškom njemačkih ministara. S obzirom na to da se ne pita ni za šta, jedino moguće objašnjenje sastanka sa Anom Lirman, njemačkim ministrom za Evropu i klimu, je rješavanje „tehnikalija“ u preuzimanju vlasti bez podrške građana Republike Srpske – istakla je Ljubojevićeva.

Ona je naglasila da Crnadak posljednjih mjeseci prednjači u pokušajima državničke retorike, a uživa podršku kao svadba u malo većem selu u Republici Srpskoj.

– U Narodnu skupštinu Republike Srpske ušao je preko kompenzacionog mandata kojim se nagrađuje partijski kadar čak i kada nemaju podršku naroda. Crnadak je nema. U svojoj izbornoj jedinici osvojio je 3.803 glasa što ga je svrstalo ispod Mirne Savić Banjac, Bojana Kresojevića, Nebojše Drinića, Draška Stanivukovića i bivšeg člana PDP-a Milka Grmuše. Međutim, to ne utiče na ambicije Crnatka da se vrati u neku ministarsku fotelju. Zajedno sa kolegom iz opozicije Nebojšom Vukanovićem pretvara više u manje i ubjeđuje javnost kako oni, zajedno sa strankama opozicije, treba da budu vlast iako imaju manje glasova – istakla je Ljubojevićeva.

Dok ubjeđuje javnost u Republici Srpskoj koja mu je otvoreno pokazala na izborima šta misli o njemu i politicu koju zastupa, rekla je Ljubojevićeva, Crnadak zajedno sa kompletnom opozicijom nije uspio odgovoriti na konkretno pitanje: Kako formirati vlast bez podrške u Domu naroda?

– I tu je Crnadak iznio zanimljiv plan za njemu omiljene federalne medije. Ideja je da se vrši pritisak da delegati SNSD-a u Domu naroda priznaju njihovu nelegitimno izabranu vlast – rekla je Ljubojevićeva.

Ona je konstatovala da na kraju ostaje nedorečeno na šta se kladi Njemačka kada se uzda u čovjeka koji je dobio povjerenje svega 3.800 glasača.

– Da li im to govori više nego dovoljno o kakvom kalibru političara je riječ. Neće ga ni vlastiti narod, pa je zahvaljujući kompenzaciji i dalje na političkoj sceni, a već na sljedećim izborima ne vjerujem da će ga se bilo ko i sjećati – zaključila je Ljubojevićeva.